Szukasz ergonomicznych butów? Oto wskazówki, które Ci pomogą

Buty mogą być niezwykle atrakcyjne ze względu na wygląd, natomiast faktem jest, że nie każde obuwie musi być wygodne dla Twoich stóp. Niektóre będą olśniewać swoim wyglądem, ale po paru godzinach w nich przebytych zaczniesz czuć ból. Jedynym sposobem na dobry wygląd i poczucie pewności siebie jest skoncentrowanie się na komforcie. Jest parę rzeczy, które możesz zrobić aby utwierdzić się, że nabywasz najbardziej wygodne buty dla Twoich stóp.

Wskazówka 1 – Zdecyduj się na noszenie butów z zaokrąglonymi „nosami”. One są najlepsze, gdyż zapewniają, że palce nie będą zmuszane do nienaturalnych pozycji, które będą dla nich niedogodne. Można też wybrać okrągłe lub kwadratowe, o ile będziesz pewien, że będzie w nich wystarczająco dużo miejsca.

Sugestia 2 – Przed kupnem utwierdź się, czy buty nie są dla Ciebie za ciężkie. Jeśli są cięższe niż zwykłe obuwie to mało prawdopodobne że będzie się w nich dobrze chodzić. Biorąc pod uwagę, że możesz być na nogach cały dzień powinieneś decydować się na lekkie obuwie, ażeby zbytnio nie obciążać nóg.

Wskazówka 3 – Spróbuj spaceru na twardej powierzchni. Wzmocniona wykładzina w większości sklepów obuwniczych może sprawić, że będziesz w stanie stwierdzić, czy w przyszłości będą one komfortowe. Przed zakupem spróbuj więc pospacerować na powierzchni jak kafelki albo drewno.

Wskazówka 4 – Rozważ odpowiednią amortyzację pod stopami w butach. Musisz zweryfikować, że będziesz miał miękką podeszwę. Możesz to wypróbować szybko przez „stukanie” podeszwą o podłogę. Dźwięk jak pukanie do drzwi znaczyć będzie, że but nie posiada odpowiedniej amortyzacji.

site by bcz